Tην Παρασκευή 17 Ιουλίου 2020 ξεκινά η διαδικασία υποβολής αιτήσεων εκδήλωσης ενδιαφέροντος για τις εγγραφές παιδιών ηλικίας 5 έως 12 ετών στα Κέντρα Δημιουργικής Απασχόλησης του Δήμου Βισαλτίας.
Στις 11 δομές του Δήμου, ΚΔΑΠ, ΚΔΑΠ-ΜΕΑ και παιδικούς σταθμούς σε Νιγρίτα, Τερπνή, Φλάμπουρο, Ίβηρα, Σιτοχώρι, Μαυροθάλασα, Δημητρίτσι, Βέργη και Ανθή, τα παιδιά θα φιλοξενηθούν δωρεάν μέσω της δράσης «Εναρμόνιση Οικογενειακής και Επαγγελματικής Ζωής».
Οι αιτήσεις υποβάλλονται μόνο ηλεκτρονικά με τους κωδικούς ΤΑΧISNET της μητέρας. Σε κάθε δομή Κ.Δ.Α.Π. είμαστε στη διάθεση όλων των δυνητικά ωφελούμενων για οποιαδήποτε πληροφορία και για την υποβολή της ηλεκτρονικής τους αίτησης για τη χορήγηση voucher. Καταληκτική ημερομηνία υποβολής αιτήσεων είναι η Τετάρτη 5 Αυγούστου 2020.

Για να διαβάσετε την πρόσκληση της ΚΕΔΗΒ κάντε κλικ εδώ.