ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
ΝΟΜΟΣ ΣΕΡΡΩΝ                                                                            Nιγρίτα 27 - 05-2011
ΔΗΜΟΣ ΒΙΣΑΛΤΙΑΣ                                                                        Αρ. Πρωτ:11234

Ο       ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΒΙΣΑΛΤΙΑΣ

Προκηρύσσει επαναληπτική πλειοδοτική φανερή και προφορική δημοπρασία για την εκμίσθωση του δημοτικού Αναψυκτήριου που βρίσκεται στη Δημοτική Ενότητα Τερπνής του Δήμου Βισαλτίας και στην Τοποθεσία «Χιλιόδεντρα» .

Δικαίωμα συμμετοχής δημοπρασία στην έχουν φυσικά ή νομικά πρόσωπα ή ενώσεις ή κοινοπραξίες φυσικών ή νομικών προσώπων, που κατοικούν ή εδρεύουν στο Δήμο Βισαλτίας. Τα φυσικά πρόσωπα πρέπει να έχουν και την ιδιότητα του Δημότη Δήμου Βισαλτίας.

Η δημοπρασία θα διεξαχθεί την Παρασκευή 03/06/2011, ώρα 11.00π.μ. στο δημοτικό κατάστημα Βισαλτίας στην αίθουσα Δημοτικού Συμβουλίου. Η διάρκεια της εκμίσθωσης ορίζεται από 04/06/2011 έως 03/06/2015

Ελάχιστο όριο πρώτης προσφοράς (κατώτερο μηνιαίο μίσθωμα) ορίζεται το ποσό των 220,00 ευρώ.

Μαζί με τη συμμετοχή τους οι ενδιαφερόμενοι πρέπει να καταθέσουν και εγγύηση συμμετοχής με γραμμάτιο συστάσεως παρακαταθήκης του Ταμείου  Παρακαταθηκών ή εγγυητική επιστολή αναγνωρισμένης τράπεζας που ανέρχεται στο πόσο των 50,00 ευρώ.

Ουδείς είναι δεκτός στην δημοπρασία, αν δεν προσκομίσει και καταθέσει, για την συμμετοχή του στη δημοπρασία :

1. Βεβαίωση μη οφειλής από τον δήμο Βισαλτίας ,
  2. Απόσπασμα ποινικού μητρώου,
  3. Πιστοποιητικό ασφαλιστικής ενημερότητας και
  4. Πιστοποιητικό φορολογικής ενημερότητας.
  5. Υπεύθυνη δήλωση του Ν. 1599/86 και πιο συγκεκριμένα ότι ο διαγωνιζόμενος έλαβε πλήρη   γνώση των συνθηκών και των όρων της διακήρυξης τους οποίους και αποδέχεται ανεπιφύλακτα.

Πληροφορίες και αντίγραφα της διακήρυξης της δημοπρασίας παρέχονται από το γραφείο Διευθυντή ,   Δήμου Βισαλτίας , Αρμόδιος Μ. Καρτερός , Τηλέφωνο 2322020300.

Ο       ΔΗΜΑΡΧΟΣ

ΚΑΛΑΪΤΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ