OSDE1Εν όψει των δηλώσεων ΟΣΔΕ έτους 2013, προκειμένου οι παραγωγοί να λάβουν από το Δήμο σχετικά δικαιολογητικά θα πρέπει   σύμφωνα με  την αριθ. 138/2013 απόφαση του Δημοτικού Συμβουλίου Βισαλτίας

1.- Για το δικαίωμα βοσκής να έχουν εξοφλήσει όλα τα δικαιώματα βοσκής και των προηγούμενων ετών   μαζί με του τρέχοντος έτους.

2.- Για να υποβάλλουν συμφωνητικό για τα δημοτικά και σχολικά χωράφια, θα πρέπει να έχουν θεωρημένο  φωτοαντίγραφο συμφωνητικού με την υπογραφή του Αντιδημάρχου κ.Τρούπη Χρήστου και εξοφλημένα όλα τα προηγούμενα μισθώματα.

3.- Για εκτάσεις κοινόχρηστες ή προσωρινό κλήρο που δηλώνονται στις δηλώσεις ΟΣΔΕ θα πρέπει να είναι εξοφλημένο το τίμημα όλων των προηγούμενων ετών και να έχουν βεβαίωση μη οφειλής από το Δήμο.