Άνοιξε η αυλαία των εκδηλώσεων «ΔΗΜΗΤΡΙΑ 2011» την Κυριακή
23 Οκτωβρίου με την παρουσίαση του βιβλίου «Τερπνή» του κ. Σιαμάκη Κων/νου στην κατάμεστη αίθουσα εκδηλώσεων «Αθανάσιος Κασακόγιας» του δημαρχείου . Την έκδοση του βιβλίου έκανε ο Πολιτιστικός σύλλογος Τερπνής. Το περιεχόμενο του βιβλίου αφορά στην ιστορία όχι μόνο της Τερπνής αλλά και της ευρύτερης περιοχής της Βισαλτίας.
Την παρουσίαση του βιβλίου , έκαναν ο κ. Μασλαρινός Αθανάσιος Περιφερειακός σύμβουλος του Ν. Σερρών και ο κ. Σταματόπουλος Δημήτριος επίκουρος καθηγητής του πανεπιστημίου Μακεδονίας .
Την εκδήλωση έκλεισε η χορωδία του δήμου Βισαλτίας με χοράρχη τον κ. Αστέριο Γούναρη .
Η τιμή του εβιβλίου είναι ενδεικτική, καί ανέρχεται στα 10 €. Διατίθεται από τα μέλη του Δ.Σ του Πολιτιστικού Συλλόγου Τερπνής. Τηλέφωνα επικοινωνίας: κ. Δράμαλη Γεωργία 2322025134-699836047, αντιπρόεδρος κ. Τερζάκης Αναστάσιος 2322025015.
Περισσότερες πληροφορίες για τη εκδήλωση στην ιστοσελίδα του Πολιτιστικού Συλλόγου Τερπνής http://psterpnis.blogspot.com/